سوالات متداول

برای ما بالاترین سرمایه اعتماد شماست فروشگاه آتانور دارای پروانه کسب واحد صنفی در ضمینه قطعات الکترونیک و دارای نماد اعتماد الکترونیک میباشد

هزینه ارسال برای مناطق ۲۲ گانه شهر تهران اگر با پیک شرکت باشه، 39500 تومان و اگر با تاکسی های اینترنتی باشه، خریدار موقع دریافت کالا ملزم به پرداخت هزینه حمل می باشد.
ارسال برای شهرستان ها، اگر سفارش کارتنی باشد از طریق باربری ارسال می‌شود و هزینه ارسال، هنگام دریافت کالا از خریدار دریافت می‌شود.
اگر سفارش کمتر از کارتن باشد، از طریق شرکت های حمل و نقل بین شهری مانند تیپاکس ارسال می‌شود و خریدار موقع دریافت کالا ملزم به پرداخت هزینه حمل می‌باشد.

بله، آتانور این حق رو برای همه ی مشتریان عزیز قائل هست که در صورت عدم رضایت از کیفیت و یا وجود نقص در کالا که مجموعه آتانور مسبب آن بوده تا 3 روز پس از ثبت فاکتور ، امکان مرجوع یا تعویض نمودن کالا را دارند. برگشت محصول باید در شرایط اولیه ی کالا و بدون صدمه یا آسیب دیدگی مجدد باشد.

با مراجعه به “حساب کاربری من” سپس ” سفارش ” تمام سفارش های شما لیست شده است. در قسمت ” وضعیت ” مرحله ای که سفارش شما قرار دارد مشخص شده است.
در ساعات کاری فروشگاه میتوانید با شماره های فروشگاه تماس گرفته و از مراحل سفارش خود آگاه شوید

پرداخت آنلاین ما از سیستم بانک مرکزی گرفته شده و کاملا امن است . ولی با اینحال کسانیکه بخواهند پرداخت نقدی هنگام دریافت کالا در فروشگاه و یا از طریق کارت به کارت پرداخت نمایند میتوانند خرید خود را به صورت نقدی ثبت نمایند و با تماس با پشتیبانی در خواست شماره کارت نمایند

متاسفانه به دلیل مشکلات متعددی که در سیستم دریافت نقدی پست وجود دارد ما با پست این قرارداد را نداریم و فقط بعد از پرداخت مرسوله شما ارسال میگرد

کارشناسان بخش تولید محتوای آتانور کوشش می‌کنند تا جای ممکن توضیحات و بررسی تخصصی کالا را به صورت محتوای متنی و تصویری در اختیار شما قراردهند. با این وجود امکان تماس تلفنی و یا دریافت راهنمایی از طریق پشتیبانی فروشگاه وجود دارد.

نصب و لحیم‌کاری و… ( کیت‌های الکترونیکی، مبدل‌های برق، آداپتور، منابع تغذیه و…) کالاهایی که نیاز به این موارد دارند تنها باید از سوی نصاب مجاز انجام شود. هرگونه اشتباه در نصب و آسیب به دستگاه هنگام نصب راه‌اندازی باعث خواهد شد کالا از گارانتی خارج شود.